איך אפשר להוציא אישור לבניית פרגולה?

מעוניינים לשדרג את חצר הבית שלכם או את המרפסת ולהתקין פרגולה? חשוב מאד לדעת, שמדובר על שינוי בבית שלכם, ולכן, עליכם להוציא אישור לבניית הפרגולה. אם אתם מתקינים את הפרגולה ללא אישור - הרי שעלולים לקנוס אתכם, ואף לדרש את הריסת הפרגולה. מכאן, חשוב מאד לדעת איך מוציאים אישור. יש לציין, כי מדובר על מסלול שיכול להיות מקוצר ומהיר, אם מקפידים על הנהלים השונים.

מה צריך בשביל האישור להקמת פרגולה בארץ?

  • בדקו חוקי עזר עירוניים - כדאי תמיד לבחרו את חוקי העזר העירוניים, בכל מה שנוגע להתקנת פרגולות. החוקים אמנם לא יכולים להקל על אישור ההקמה - אך לעתים הם מוסיפים סייגים להקמה שחשוב מאד להכיר.
  • ללא שינוי מהותי - יש הפקיד על כך שהתקנת הפרגולה, לא תשפיע כלל על המבנה עצמו. הפרגולה לא יכולה להשפיע על השלד של המבנה, או לפגוע ברמת הבטיחות שלו. אם היא כן - הדבר כבר דורש היתרי בניה חורגים בתהליך מורכב יותר.
  • ללא אחוזי בניה - יש הגדרה משפטית לפרגולה שלא כלולה באחוזי הבניה של הבניין, ועליכם לשאוף לכך שהפרגולה תתאים להגדרה זו. יש הגדרה שונה לפרגולה בגג (עד שליש או 10 מטר משטח הגג), והגדרה אחרת לפרגולה בחצר (עד 15 מטר או חמישית משטח החצר). אם זה קולע להגדרה - אפשר להמשיך בהליך המהיר.
  • הגשת ההיתר - השלב הבא הוא הגשת האישור לפרגולה. ניתן להגיש בקשה לביצוע עבודה מצומצמת דרך מחלקת ההנדסה ברשות המקומית. יש להגיש כמובן מפרט טכני והנדסי עבור הפרגולה לצורך קבלת האישור.

ומה עושים לאחר האישור?

קחו בחשבון שאם קיבלתם את האישור לבניית הפרגולה - לעתים יש צורך לשלם גם היטל מסוים. כמו כן, יש לדבוק בתוכניות של הפרגולה. באם תרצו בהמשך לבצע שינוי - עליכם לבקש אישור מחודש מהרשות המקומית.

ללא תגובות עדיין.

השאר תגובה


+ 9 = ארבע עשרה