המדריך המלא לבניית פרגולות

פרגולות הן פיתרון מעוצב ונפלא, רבים יבחרו בהן על מנת להצל את המרפסת שלהם ובצדק. בין אם אתה הנדימן רציני אשר רוצה לבנות את הפרגולה שלו בעצמו ובין אם אתם מעוניינים לשכור את שירותיו של בעל מקצוע אשר יבצע זאת עבורכם, מומלץ שתקראו את השורות הבאות כדי שתקבלו קצת רקע על מה הן פרגולות ומה הם השלבים בבנייתן.

במבוק 1 - פרגולה מעץ גושני בהרכבה מיוחדת, חיפוי במבוק וסנטף, שילוב תאורה

תכנון הפרגולות מראש

ראשית, כמו בכל דבר, יש לתכנן. מומלץ להבין בדיוק מה אנחנו רוצים שהפרגולה תיתן לנו. האם אנחנו רוצים הגנה מהשמש, הגנה מהגשם או גם וגם. אנחנו צרכים להחליט אם נרצה הצלה מלאה או חלקית ולשקול את השטח שנרצה לכסות בפרגולה.

הטכנולוגיה המתחדשת מאפשרת לנו להקים מבנים שבשנים קודמות לא יכולנו. בעזרת שימוש בחומרים כמו קורות עץ מעוגלות וטכנולוגיות שונות של ברזל, עץ ופלסטיק. תוך כדי התכנון כדאי כמובן גם להחליט על תקציב. בשלב הזה, אם אתם לא מקצועיים בבניית פרגולות עץ או אלומיניום מומלץ להתייעץ עם גורם מקצועי שיעזור לכם להבין בדיוק במה הדברים אמורים.

לאחר מכן, השלב הראשון בבניה של פרגולות הוא להניח את היסודות. היסודות צריכים להיות נטועים בבטון יצוק. מומלץ לשים בתוך הבטון אלמנטים מסגסוגת מגלוונת שאליהם נחבר את הפרגולה לאחר מכן. אם אתם בונים מעץ ניתן גם לשים ישירות את העץ עצמו בתוך הבטון, במקרה זה צריך לצפות אותו בזפת שלא ירקב.

מתחילים לבנות פרגולות בפועל

אחרי שקבענו את היסודות נחכה לבטון שיתייבש ובינתיים נוודא שהעמודים שלנו מוכנים. ביום המחרת נחבר אותם אל האלמנטים שקבענו בבטון 24 שעות קודם לכן. אם העמודים יהיו מעץ - חשוב שנוודא שהקורות מספיק עבות. אם אנחנו משתמשים בעץ אורן גושני לא אמורה להיות בעיה אולם אם מדובר בעץ החתוך לרצועות, יכול להיות שנצטרך לחבר מספר קורות ביחד על מנת ליצור עמוד חזק מספיק.

ישנן גם פרגולות אשר לא יהיו מקובעות אל הרצפה אלא תלויות באוויר. אלה יקראו מטבע הדברים פרגולות תלויות. אם נבחר בפרגולות אשר לא נשענות על עמודים חשוב לזכור שנהיה מוגבלים בגודל השטח שתכסה הפרגולה ויש לקחת זאת בחשבון.

השלב הבא אחרי קיבוע העמודים הוא הנחת שלד הפרגולה. על גבי העמודים נניח את הקורות המרכזיות ועליהן את קורות הרוחב אשר יצרו לנו את כיסוי הפרגולה בפועל. הקורות המרכזיות הן אלה שיישאו בפועל את מירב המשקל ולכן עלינו לוודא שהן מספיק חזקות.

קורה מרכזית אשר החתך שלה והעובי שלה לא יספקו - בין אם היא עשויה מתכת ובין אם היא עשויה עץ - עלולה לקבל מעין 'בטן' עם הזמן ואולי אפילו נצטרך להחליף אותה, וזה תהליך שנעדיף לחסוך מעצמינו.

הצבת הסוכך

השלב הסופי בבניית פרגולות הוא כמובן הצבת החיפוי או הסוכך של הפרגולה. כאן נכנסת לתוקף חשיבות המטרה של הפרגולה. אם היא אמורה למנוע חדירה של גשם- נשתמש בגג רעפים, תקרת זכוכית או חומר אחר כגון פלסטיק גלי או חיפוי מתכת. לכל אחד מן החומרים הללו היתרונות והחסרונות שלו. פרגולות הן דבר נפלא ושימושי – אם בונים אותן כראוי.

ללא תגובות עדיין.

השאר תגובה


4 − שלוש =