המדריך לשילוב בין פרגולות ודקים

כיום, ישראלים רבים מעוניינים בשילוב המנצח, של פרגולות ודקים. הסיבות לכך הן מגוונות. השילוב בין פרגולות מעץ לדקים יוצר כמובן מראה טבעי מרשים במיוחד. מעבר לכך, הדקים פעמים רבות מחליפים חלק מהמדשאה, ואז מחפשים גם פתרון הצללה מתאים והפרגולות עולות כפתרון מוביל. אכן, נראה שהשילוב בין השניים הוא טבעי והגיוני מאד. עם זאת, חשוב מאד לדעת איך יוצרים את השילוב הנ"ל, ואיזה דברים צריך לקחת בחשבון כשמשלבים בין השניים.

כך תשלבו בצורה טובה

  • שילוב של פרגולה ודק, וגדר עץ על רקע נוף עוצר נשימה

    שילוב של פרגולה ודק, וגדר עץ על רקע נוף עוצר נשימה

    בחרו בעץ - ראשית, כדאי לשלב בין דקים לבין פרגולות מעץ, ולא פרגולות מאלומיניום. כך שומרים על מראה אחדי ויוצרים תחושה טבעית במיוחד. השילוב הוא מוצלח הרבה יותר, ומקנה מראה אחיד ומושך.

  • סוגי העצים - אמנם לעתים נהוג להכין דקים ופרגולות מעצים שונים שכן השימוש הוא שונה (עץ שמשמש כמשטח שונה מעץ שמשמש להצללה), אך כדאי לראות שהעצים הם לא בעלי מראה שונה יותר מידי. ניגוד חריף מידי בין פרגולה בהירה לדק כהה.


 

פרגולות ודקים בחצר הבית - מרגיש כמו צימר

פרגולות ודקים בחצר הבית - מרגיש כמו צימר

  • שילוב ריהוט - בשילוב בין פרגולות לדקים, כדאי גם לזכור שיש אלמנט שלישי ביניהם - הריהוט. הריהוט משלים בעצם את העיצוב של הפרגולות והדקים כאשר כמובן, יש העדפה ברורה לריהוט מעץ או ריהוט עם מראה דמוי-עץ, ליצירת סביבה נהדרת.

 

  • כיסוי - כאשר מתקינים דקים ופרגולות מעץ, כדאי לדאוג גם לכיסוי מתאים עבורן שתיהן, בכדי שגשם או שמש לא יפגעו בהם יותר מידי לאורך זמן. יש כיסויים איכותיים מאד לפרגולות, אשר מספקים כמובן הגנה גם עבור הדקים.

 

  • טיפול נגד מזיקים - חשוב מאד לבחור בחומרים שיכולים לסייע בטיפול נגד מזיקי עץ, בכדי שהפרגולות והדקים יישארו בריאים ושלמים לאורך זמן.


 

למי זה יכול להתאים?

כמובן שהשילוב בין פרגולות לדקים, יכולים להתאים באופן מושלם לאנשים שיש להם חצר פרטית או גינה פרטית, והם מעוניינים לשדרג אותה בצורה ייחודית, ליצור בה פינת ישיבה ואירוח, וכל זה בהשקעה נבונה.

ללא תגובות עדיין.

השאר תגובה


שלוש × = 18