מחירים של פרגולות

המחירים הרשומים להלן הינם כלליים ובאים לתת אומדן למחירי התקנת הפרגולה. בשל הסיבה שיש המון פרמטרים שונים: סוג העץ (גושני, אורן, רב שכבתי), גודל הפרגולה, העונה בשנה, האם הרצפה מרוצפת בחוץ או יש אדמה, האם יש לבנות גם עמודים תומכים וכמה, מה הקירוי הנבחר (רעפי חרס, רעפי פלדה, PVC) - כדאי ליצור קשר כדי לתת את כל הפרטים המלאים וכך לקבל הצעת מחיר מדוייקת מבעל מקצוע.

פרגולות עץ: 300 - 500 ש"ח למ"ר. יש תוספת של עשרות שקלים למ"ר אם אין קיר תומך, אם הקרקע לא מרוצפת ולקירוי.

פרגולות אלומיניום: 1000 - 1500 ש"ח למ"ר. אם מדובר בשטח גדול (20 מ"ר) המחיר יורד ב 200 ש"ח. יש תוספת להקמת עמודים אם צריך, על תריסים חשמליים, ועל קרקע לא מרוצפת.

פרגולות פלדה: 1200 - 1500 ש"ח למ"ר. יש תוספת על קירוי, הקמת עמודי תמיכה וריצוף.

פרגולות תלויות: 400 - 600 ש"ח למ"ר. פרגולות אלו דורשות היתר של מהנדס מורשה בגלל המורכבות ההנדסית בבנייה.

פרגולות הצללה: 400 - 650 ש"ח למ"ר. צורת בניית הפרגולה, סוג עץ העמודים, סוג הקרקע \ רצפה וסוג הקירוי משפיעים על המחיר הסופי. 

כיצד נקבע המחיר של פרגולות?

פרגולה היא מוצר הנרכש לטווח ארוך ולכן היא נחשבת השקעה משתלמת. את הפרגולה אפשר לפנות במרפסת, בחצר, בגינה או על הגג. המטרה של שימוש בפרגולה היא בין היתר יצירת קירוי והצללה, כאשר לעיתים ניתן לסגור אותה לצורך הרחבת הדירה והנכס.

מחיר הפרגולה נקבע באופן עקרוני לפי סוג העץ להקמת התשתית וסוג הכיסוי. פרגולה הנשענת על תשתית הבית או על קיר תומך תהיה זולה יותר מפרגולה הנבנית במקום פתוח, הן מבחינת עלויות חומרי הגלם והן מבחינת זמן העבודה. בנוסף, המיקום של הפרגולה על איזור מרוצף או קרקע חשופה תורם גם הוא לנושא המחיר. הקמת פרגולה על קרקע חשובה מתבצעת רק לאחר הנחת יסודות תשתית מבטון. פרגולה כזו תהיה יקרה יותר ובכל מקרה המחיר אינו כולל את הקירוי והכיסוי.

טווח מחירים משוער לכל סוג פרגולה

בין אם מדובר על פרגולה מעץ, אלומיניום או ברזל, יש לקחת בחשבון את הפרמטרים הבאים על מנת לקבוע את המחיר:

  • מחיר בש"ח למ"ר על משטח מרוצף בצמוד לקיר
  • תוספת מחיר למ"ר לפרגולה ללא קיר תומך
  • תוספת מחיר למ"ר לפרגולה על קרקע לא מרוצפת
  • כיסוי קורות עץ דקות, במבוק, רעפי שינגלס או רעפי חרס

השאלה כמה עולה הפרגולה תלויה גם באופי ובייעוד שלה. ניתן למצוא פערים של עשרות אחוזים בין המחירים של פרגולות עץ, פרגולות לוחות פלסטיק, פרגולה להצללה בלבד או פרגולה מאלומיניום. לקוח המעוניין ליהנות מהפרגולה חייב להגדיר צרכים ומטרות, להתייעץ עם איש מקצוע ולהבין אילו מבין האפשריות היא הרלוונטיות ביותר עבורו.

לסיכום, טווח המחירים של פרגולות נקבע לפי פרמטרים שונים ונמדד לפי מ"ר. בדקו את המחירים לפני תחילת העבודה ותוכלו למנוע עוגמת נפש.