מחליטים להוסיף ליופי הקיים – פרגולה ועוד

אנשים רבים מחליטים שהם מעוניינים להוסיף מיני תוספות בניה מעץ וחומרים נוספים לבית הקיים וזאת על מנת לשדרג את המראה שלו  ואף להשתמש בחלקים פוטנציאליים שונים בו. טרם מחליטים לשכור את שירותיהם של חברות שמומחיות בבניית פרגולות ועבודות עץ נוספות, חשוב לדעת האם נדרש היתר בניה לתוספות אלו.

תוספות והיתרים – קוראים ומחליטים

אם החלטתם שאתם מעוניינים להתקין על הגג פרגולה, לסגור את המרפסת, לבנות יחידת דיור מעץ או סוכך אטרקטיבי שישרת אתכם הן מבחינת הצללה והן מבחינת מראה וויזואלי מרשים, חשוב שתבדקו האם הרצונות שלכם מוגדרים על פי חוק כתוספת בנייה והאם צריך לגשת אל העירייה על מנת להגיש בקשה להיתר בנייה.

טרם ההחלטה להוסיף לשטח החיצוני של ביתכם פרגולה, בניית יחידת דיור מעץ או כל הרחבה אחרת לבית חשוב לדעת מהן תוספות בניה ומתי זקוקים להיתרי בנייה. ידע זה יעזור לכם לקבל החלטה ברורה לגבי אותן תוספות/הרחבות בהן אתם מעוניינים בביתכם. תוספת בנייה משמע תוספת של שטח בנייה לאותו שטח שכבר קיים או הקמת יחידת דיור נוספת. כלומר, אם אתם מתגוררים בבית צמוד קרקע לא תוכלו להוסיף יותר מיחידה אחת. מבחינת חוק התכנון המקומי נדרש היתר בניה לתוספת ו/או שינוי חיצוני לאותו בניין בו אתם מתגוררים. כלומר, אם אתם מעוניינים להקים גדר, סככה או פרגולה (ותוספות בניה נוספות) תצטרכו לקבל היתר בנייה מהוועדה המקומית לתכנון ובניה. כלומר, אם אתם מתגוררים בבית פרטי צמוד קרקע והחלטתם שאתם מעוניינים להוסיף פרגולה לגג  או לחצר או כל תוספת בנייה מעץ, חשוב שתשיגו אישורים לכך.

סגירה קבועה של פרגולה

יש אפשרות להחליט על סגירת הפרגולה הקיימת לתקופת החורף בלבד או להחליט שאתם מעוניינים לסגור את הפרגולה באופן קבוע. הסגירה מאפשרת לכם להשתמש בפרגולה כחדר. יש מספר אפשרויות בכל הקשור אל סגירת פרגולה. הראשונה היא לסגור אותה באמצעות יריעות שאטומות בפני גשמים. אפשרות שנייה היא להחליט על סגירת הפרגולה על ידי פרופילים מאלומיניום וזכוכית והאפשרות השלישית היא להחליט מלכתחילה על בנייה קלה של פרגולה סגורה מעץ. בנוסף, תוכלו להוסיף ולהחליט על בניית גלריה מעץ, בניית דקים מרשימים וכל דבר אחר שיהפוך את הבית למרשים יותר מבחינה אסתטית.

לסיכום, אם החלטתם שאתם מעוניינים בתוספות בנייה שונות לבית ולחלק החיצוני שלו, הדבר הראשון שיש לעשות הוא לברר האם תוספות אלו מוגדרות כתוספות בנייה והאם יש צורך בהגשת בקשה להיתר בנייה על מנת ליישם את הדברים.

ללא תגובות עדיין.

השאר תגובה