סוגי עצים לפרגולה

פרגולה מעץ אורן דו-שכבתי על גבי עמודי אבן בהצללת סרגלי עץ ובחיפוי סנטף

פרגולה מעץ אורן דו-שכבתי על גבי עמודי אבן בהצללת סרגלי עץ ובחיפוי סנטף

מעוניינים בהתקנה של פרגולה בבית או בעסק שלכם? מדובר על החלטה נהדרת. כמובן שאם אתם מעוניינים בהתקנה של פרגולות מעץ, אזי הבחירה הזו עדיפה על אחת כמה וכמה. פרגולות מעץ נחשבות איכותיות מאד יפות מאד ואף עמידות למדי. כמובן שיש עוד בחירה שעליכם לקבל - והיא באשר לסוג העץ שבו אתם תשתמשו לטובת בניית הפרגולה. באיזה עץ כדאי לבחור?


 
 
 

דומאות לעצים הנפוצים לפרגולות

 • פרגולה מעץ גושני על גבי עמודים מחופים בבריקים

  פרגולה מעץ גושני על גבי עמודים מחופים בבריקים

  ארז - הארז הוא אחד מהעצים הפופולריים ביותר לבניית פרגולות. מדובר על עץ שאיננו מרקיב, שעמיד מאד בפני מים ורטיבות ולכן מתאים גם לאזורים קרים למדי. יש לקחת בחשבון שמאחר שמדובר על עץ איכותי למדי - מחירו בהתאם.

 • אורן - אולי העץ הפופולרי ביותר לבניית פרגולות, מאחר שמדובר על עץ זול מאד - אך עדיין איכותי מאד ביחס למחיר שלו, שנותן תמורה נהדרת. מדובר על עץ שמשתמשים בו לעתים קרובות לפרגולות מעוצבות באופן ייחודי, שכן האורן מאפשר שינויים רבים, ליטוש וצביעה נוחה, והוא גם נחשב עמיד למדי. יש לקחת בחשבון שלעתים הוא מעט רך מידי בעבודות עם ברגים.

 

 • פרגולה מעץ דגלאס פייר בהצללת מחצלת ובחיפוי סנטף

  פרגולה מעץ דגלאס פייר בהצללת מחצלת ובחיפוי סנטף

  עץ לבן גושני - וזה עץ חזק מאד, איתן, שמאפשר צביעה נוחה מאד, אף כי לרוב שומרים על המראה הטבעי שלו שהוא מעט סדוק - מה שמקנה אווירה טבעית ואיכותי מאד לאזור. העץ הלבן הגושני הוא היפוכו של האורן מבחינה זו שדווקא משום שהוא חזק מאד - קשה להבריג לתוכו לעתים.

 • דגלאס פייר - עוד עץ נפוץ לשימוש בפרגולות הוא הדוגלס פיר. מדובר על עץ עמיד וחזק מאד, אך גם גמיש למדי כך שניתן לעצב איתו פרגולות רבות. הוא קל משקל יחסית, ולכן גם נוח לעבודה. יש לקחת בחשבון כי משום תכונותיו הטובות - מחירו יקר יחסית.

 

מה מתאים לכם?

בבחירת העץ לפרגולה שלכם, יש לקחת בחשבון כמובן את התקציב שלכם, את מיקום הפרגולה, את השימוש שתעשו בה, ואת האקלים הרווח באזור, כך שההתאמה תהיה מושלמת.

ללא תגובות עדיין.

השאר תגובה