פרגולה תלויה – המדריך

פרגולה תלויה כוללת את הגג בלבד, ללא מוטות, והיא מצליחה לכסות שטח נתון ללא שום מערכת נשיאה.

 

פרגולה כזו אידיאלית לשימוש בגינות קטנות, בין שני קירות תומכים ובמקרים בהם מעוניינים להשיג הרחבה עמידה במהירות וביעילות. הפרגולה מחוברת בצד אחד אל קיר הבית, בעוד בצד השני תומכים כבלי פלדה או מוטות ברזל. כך ניתן להשיג מראה אסתטי ומרשים מבלי לוותר על היתרונות הפונקציונאליים של פרגולה בבית או בעסק.

אלו המאפיינים של פרגולה תלויה אותם חשוב להכיר:

  • היא רגישה יותר לרוח ולכן דורשת תכנון מדויק
  • יש להתקין אותה תוך שימוש בחומרי גלם איכותיים וחזקים
  • החיבור לקיר נעשה באמצעות ברגים
  • הצד הרחוק של הפרגולה נתפס על פי משקל הגג

טיפים לבחירת פרגולה תלויה

הייעוד של פרגולה קטנה הוא לספק פתרון הצללה וקירוי נקודתי. היא אידיאלית עבור הגנה מפני שמש וגשם מעל דלת יציאה לגינה, במשטחים מרוצפים ולעיתים גם ביציאה לגג פתוח. זו פרגולה מינימאלית ונהוג לבנות אותה בברזל. היתרון של ברזל בא לידי ביטוי באפשרות ליצור מסגרת קשיחה ויציבה עם פרופיל בעובי קטן. אפשרות אחרת היא להשתמש באלומיניום או בעץ, אולם רצוי לקחת בחשבון את הטיפול התקופתי והוצאות התחזוקה.

 

המקרה היחיד בו אין מגבלות על סוג הפרגולה הוא כאשר בוחרים למקם אותה בין שני קירות. כאן הפרגולה נצמדת בחוזקה אל הקירות המקבילים, היא נשארת תלויה ללא עמודים נושאים וניתן לאטום אותה עם פתרונות מגוונים על מנת לנצל את החלל גם במהלך תקופת החורף. בכל מקרה, פרגולה תלויה היא ללא ספק פתרון אלגנטי המתאים עבור לקוחות רבים.

 

ההמלצה העיקרית היא לבחור היטב את חומרי הגלם המשמשים לבניית הפרגולה, לבדוק את התאמתה לגודל השטח המכוסה ולהקפיד על התקנה מקצועית.

ללא תגובות עדיין.

השאר תגובה


חמש + = 6