פרגולות אלומיניום המדריך

לצד פרגולות עץ שהותקנו בגינות בכל רחבי המדינה, כיום אפשר להנות גם מהתקנה של פרגולות אלומיניום.
הפרגולות האלו נחשבות מתקדמות יותר ויש להן יתרונות בולטים על פני פרגולות מחומרים אחרים.
למה כדאי לרכוש פרגולות אלומיניום? מה היתרונות הבולטים שלהן? הנה כמה דברים שלא ידעתם.

יתרונות פרגולות מאלומיניום

בניית פרגולת אלומיניום מרהיבה בחצר הבית

בניית פרגולת אלומיניום מרהיבה בחצר הבית

פרגולות מאלומיניום מעניקות פתרונות הצללה איכותיים ובעיקר – עמידים לאורך זמן. מבחינת האור המתקבל, ניתן ליצור הצללה הדרגתית ולהתאים את מצב הרפרפה – התריס של הפרגולה, לפי מזג האוויר. כתוצאה מכך הפרגולה משמשת את תושבי הבית והחצר לאורך כל ימות השנה. בקיץ ניתן ליצור צל ולהגן מקרני השמש, בחורף ניתן לפתוח את האשנבים כדי ליצור אוורור ולסגור אותם כאשר מתחיל הגשם וכן הלאה. יש יכולת ויסות שלא קיימת בפרגולות עץ.

יתרון נוסף הוא יתרון העמידות. בניגוד לפרגולות עץ שאתה אף פעם לא יכול לדעת שאכן נוצרו תוך שימוש בעץ שעבר תהליך עיבוד והתאמה להתקנה מחוץ לבית, פרגולות אלומיניום הן עמידות לאורך שנים ארוכות. הן חזקות ועומדות גם בתנאי מזג אוויר קשים כמו רוחות סוערות, סופות ברקים ורעמים וברד.

כמו כן, התחזוקה השוטפת של הפרגולות האלו היא פשוטה מאד. מכיוון שהפרגולות עשויות אלומיניום וחומרים מתחום הפלסטיק, לא צריך לצבוע אותן בכל שנה כמו עץ וניתן פשוט לבחור צבע בסיס שיתאים לאופי ולסגנון של הבית והחצר. כל מה שצריך הוא לשטוף את הרפרפות ולדאוג שיהיו ללא אבק, אך גם זו פעולה פשוטה שניתן לעשות עם צינור הגינה.

לבסוף, היתרון החשוב של פרגולות אלומיניום הוא שניתן לעצב אותן בצורות שונות, ניתן להתאים אותן לשטח החצר או הבית ולווסת את החשיפה לאור באמצעות רפרפות מתכווננות. היום קיימים סוגים שונים של פרגולות אלומיניום ויחד עם חברה שמתמחה בנושא, אפשר להגיע לתוצאות אסתטיות מצוינות.

התקנת הפרגולות

פרגולות אלומיניום לגן

פרגולות אלומיניום לגן

התקנה של פרגולות אלומיניום מתבצעת על ידי החברה שמספקת אותן. כל חברה מחזיקה אנשי התקנה שיודעים כיצד לבטח ולדאוג שהפרגולה תעמוד כמו שצריך. ההתקנה מתבצעת תוך יצירת חיבורים עם קירות הבית וקיבוע של הפרגולה אל החיבורים האלו. לא כדאי לנסות ולהתקין את הפרגולה לבד, אלא להיעזר אך ורק בבעלי מקצוע מיומנים. התקנת פרגולה שלא בצורה נכונה, יכולה להוביל לאסון.

בחירת חברה לרכישת פרגולת אלומיניום

כיום פועלות בתחום הפרגולות עשרות חברות ברחבי הארץ. אם אתם מעוניינים לרכוש פרגולה בחרו בחברה בעלת ניסיון ומוניטין טובים. בממוצע מחירי הפרגולות נעים בין 1000 שקלים ל-2000 שקלים למטר מרובע, בהתאם לגודל הפרגולה ולסוג הפרגולה.

מומלץ לבדוק מספר חברות ולקבל הצעות מחיר לכמה סוגי פרגולות אלומיניום שמוצאות חן בעיניכם. רק לאחר שקיבלתם הצעות מחיר מכמה חברות, שבדקתם את טיבן, תוכלו לעשות החלטה שקולה. בנוסף, חשוב לקבל הצעת מחיר שכוללת את ההתקנה וכן אחריות על הפרגולה לכמה שיותר שנים.