פרגולות עץ – כל מה שרציתם לדעת

פרגולות עץ הן פרגולות מועדפות על ידי אנשים בכל רחבי העולם ליצירת שטח מקורה בגינת הבית, ליצירת גג מעל למרפסת וכדומה.
היום אפשר למצוא מגוון עצום של פרגולות מעצים שונים שלכל אחד מהם התכונות האסתטיות והייחודיות שלו.

 

למה לבחור בפרגולות עץ?

פרגולות עץ בחצר בשילוב דק

פרגולות עץ בחצר בשילוב דק

פרגולות עץ נחשבות לפתרון אסתטי מאד וגם נעים מאד. בנייה של פרגולה בחצר, שעשויה מעץ איכותי, נותנת מיד תחושה של נינוחות ובית. מבחינה פרקטית, פרגולות עץ מגנות מפני השמש הישראלית החזקה, הן נותנות צל נעים אבל מספקות עדיין מספיק אור ואוויר. בנוסף, ניתן להתאים באופן מיוחד לכל שטח בגינה או במרפסת פרגולה שתתאים למידותיו.

בניית פרגולה בבית פרטי או אפילו בדירה במרפסת או בגג, יוצרת תחושה של מקום ירוק ומלא בטבע. בניגוד למבנים העשויים אלומיניום או פלסטיק, פרגולות עץ הן אסתטיות ויוצרות עיצובים מיוחדים בשטח. הן משתלבות מצויין במקום שיש בו צמחיה – שיחים, עצים או פרחים.

 

אלו סוגי פרגולות ניתן למצוא?

פרגולות עץ 2

פרגולה עשויה מעץ בשילוב צבע לבן וטבעי

ההבדלים בין סוגי הפרגולות השונות העשויות מעץ הם מהותיים וקשורים לסוג העץ שממנו מייצרים את הפרגולה. פרגולות מעצי ארז למשל נחשבות לעמידות וחזקות יותר מפרגולות בצבע אורן. גם הגוונים של הפרגולות משתנים מעץ אחד לעץ אחר, בהתאם לגוון הטבעי של העץ, אך ניתן לצבוע את העץ בכל גוון שרוצים.

פרגולות נוספות הן פרגולות מעצי איפאה, שנחשבות חזקות מאד, פרגולות בשילובים של במבוק שיוצרות מראה מיוחד וטבעי, פרגולות עץ המשלבות פרזול בברזל ובמתכות אחרות וכן הלאה. הדרך הכי טובה למצוא את הפרגולה שמתאימה לבית שלכם היא לבדוק מספר חברות ולבחור בחברה שיש לה מגוון רחב של סוגי פרגולות עץ.

עוד דבר שחשוב מאד לוודא כשבוחרים סוג פרגולה הוא התהליך שעבר העץ. לפי החוק עץ שממנו נבנית פרגולה הוא עץ שעבר תהליכי עיבוד שיהפכו אותו לבעל עמידות גבוהה בתנאי מזג האוויר המשתנים.

 

מחירי פרגולות עץ

פרגולה מעץ אורן דו-שכבתי בגוון שמנת, בחיפוי סנטף כנגד גשם

פרגולה מעץ אורן דו-שכבתי בגוון שמנת, בחיפוי סנטף כנגד גשם

מחירי פרגולות העץ משתנים כמובן מספק אחד לספק אחר בהתאם למוניטין החברה. אבל גם סוגים שונים של פרגולות עץ נבדלים זה מזה. ככל שהפרגולה עשוייה מעץ חזק יותר כך המחיר שלה מן הסתם גבוה יותר. עצי איפאה, ארז ואשוח נחשבים לעצים יוקרתיים יותר בגלל העמידות הגבוהה שלהם והחוזק שלהם. עצי אורן נחשבים יותר נפוצים ופחות יוקרתיים ולכן פרגולות העשויות מעץ אורן יכולות להיות זולות יותר.

בממוצע המחיר לפרגולת עץ נע בין 350-600 שקלים למטר מרובע, בהתאם כמובן לסוג העץ ולאיכות שלו. מומלץ כמובן לא להתפשר על מוצר זול מאד רק בגלל דחיפות או רצון לעצב את הבית במהירות, אלא לבחור בקפידה את החברה ממנה אתם רוכשים את הפרגולה, לדאוג שההתקנה מתבצעת על ידי אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים ולבחור בעץ איכותי ככל האפשר.